BBC

Çekoslavak yazar Karel Capek ,1920 yılında kaleme aldığı Evrensel Yapay İnsanlar Fabrikası adlı tiyatro eserinde ,insan şeklindeki otomatlara ”robot”adını verir.O günden bu yana hareket eden insan görünümlü makineler bu adla adlandırılır.

Nazım Hikmet’in Taş Uçak adını verdiği Bursa hapishanesine benzer ruhsuz modern mekanlar;adeta hareketsiz robotlara dönüşür.

Halbuki tazelenmiş,bir ay ışıltısı barındıran ve yeniliği vizyonunun bir parçası haline getiren anlayış, hizmet sektöründe de sizi ileriye götürür.

Bir İngiliz,birde Türk vatandaşının ortaklığında hayat bulan kendi birasını imal eden Türkiye’ye göre orjinal bir bar-restorandayız.

Bira yapımı hakikaten zorlayıcı ve ince bir iştir.İyi bir biranın tıpkı bir bebek gibi büyümesi ve bir karakter kazanması gerekiyor.Aroması bir biranın karakterini de ele veriyor.

Barının hemen arkasında tanklarında muhafaza edilen aromalı biraları denemeye başlıyoruz.

Haliç Gold sipariş ediyoruz ilk olarak.Alman,Belçika ve İngiliz arpalarının Sloven ve Alman çiçek aromalarının füzyonu ile meydana gelen altın kehribar sarısı,biraz yoğun ve damakta baharat izi bırakan hafif tatlı ve meyveli biranın tadını almalısınız.Bira keyfini tam anlamı ile alabiliyorsunuz.

Brew 81;8’den fazla malzeme ile yapılan,40 gün mayalanması için bekletilen,altın kehribar sarısı rengi ve üzüm-arpa evliliğinde bir yastıkta kocayan,damağınızda çiçeksi ve tatlı bir rahiya bırakan bu bira benim favorim

İstanbul Pale Ale;altın kehribar sarısı,ağzınızda çikolata meyveli kek tadı bırakan zengin bir bira

Biranın yanına sosis sipariş ediyorum.Hadımköy’de imal edilen İngiliz Dana Sosisi,biraz boca edilmiş hardallı püre ve gravy sos ile sunuluyor.Lezzetli.

Yemek menüsü yelpazesi geniş…

Bir not;rezervasyon yapmanız gerekiyor

Esentepe Mah., Yıldız Posta Cd., Emekli Subay Evleri No:I/IA, Gayrettepe, İstanbul

 

This entry was posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *