GOLDEN DRAGON

Mide ile ilgili hastalıkların(ekşimesi,gastrit,ülser v.b.)zihinsel nedenlerine bakıldığında temelinde korku ,yeni’den korkma ,yeni’yi özümseyeme olduğu görülüyor.Çözümü için ise hayat ile anlaşma ve uyum içinde olma,yeniyi özümseme,kendini sevme,onaylamak ve kendisi ile barış içerisinde olmak gerekiyor.

Dolayısıyla sağlıklı ve kaliteli beslendiğimizde yani keyif aldığımız noktada bu tip rahatsızlıklarında önüne geçme şansına sahip oluyoruz.

Mide ile ilgili hastalıkların zihinsel nedenlerine değindikten sonra kara mizah örneği olabilecek türde bir mutfak kültüründen bahsetmek istiyorum:)

Londra’da Chinatown bölgesindeyiz.Restoranlarda camekanlar ardında dizili kızarmış ördekler simgesel boyutta.

Uzakdoğu mutfağı her zaman ihtiyatla yaklaştığım,güvenli bulmadığım noktaları olsa da  farklı lezzetlerini keşfetmek için çaba içerisinde olduğum deneyimlemeler içerisinde yer alıyor.

Domuz kaburga ve kızarmış ördek eti ile sofistike öğünümüze başlıyoruz.Her ikisi de oldukça yağlı.

Acılı ve ekşili çorbası iştah açıcı ve lezzetli.Antakya ekşili çorbasına benzer yanları var.

Sebzeli noodle soya ile boca edilmemiş.İçerisinde bambu ağacı yaprağı kullanılmış.Türkiye’dekiler gibi kalın değil.Daha ince ve hazmı kolay.

Kızartılmış karides ve mürekkep balığı lezzetli.Tatlı olarak tam sufle,siyah susamlı kızartma ve kızartılmış muz istiyoruz.

Kızartılmış muzun benzerleri ülkemizde mevcut diğer tatlılar vasat.

Metabolizma olarak bu insanların zayıf ve çelimsiz görünmeleri bana her zaman şaşırtıcı gelmiştir.Bahsettiğim yemekler ve tatlıları tüketen bir topluluğun halen fit görünümde olmaları diyetisyenler için sanırım birçok kere vaka olmuştur.

İkinci kez uzun zaman ara verip gidebilirim.Anlaşıldığını düşünüyorum.4 kişi tüm yemekler için 90 pound ödüyorsunuz.

 

This entry was posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *